Pierwsza Komunia Święta

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2018r.

„POZWÓLCIE DZIECIOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, NIE PRZESZKADZAJCIE IM;    DO TAKICH BOWIEM NALEŻY KRÓLESTWO BOŻE”

(MK 10,14).

 

 

 

25 lutego o godz. 16:30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I-ej Komunii świętej.

Drodzy rodzice!

Przypominam wszystkim, którzy jeszcze nie dokonali wpłat, że będą mogli to uczynić w najbliższą niedzielę. Osoby należące do rady rodziców będą dostępne przy wejściu do kościoła 15 min przed naszym spotkaniem.

 

Lista dzieci przystępujących do I Komunii Św.

 

Szkoła Podstawowa nr 1

Belina Daria

13 maja

Domańska Agata

13 maja

Fabijański Mateusz Fabian

13 maja

Frąckowiak Wiktoria

13 maja

Gawłowski Rafał

13 maja

Karwat Maja

13 maja

Kawa Oliwia

13 maja

Kotowska Maja

13 maja

Kowalska Wiktoria Anna

13 maja

Krajewski Szymon

13 maja

Lewandowski Karol

13 maja

 Małkus Dawid

13 maja

Melon Roksana

13 maja

Niemiec Łukasz

13 maja

 Pawłowska Maja

13 maja

 Rosłonek Anna

13 maja

 Rzeźnikowska Maja

13 maja

Sękowska Wiktoria

13 maja

Skręta Amelia Agata

13 maja

Sobieraj Gabriel Gracjan

13 maja

Sobieraj Wiktor Fabian

13 maja

Tymendorf Aleksander

13 maja

Ulanowski Kacper Patryk

13 maja

 Ulanowski Marcin Janusz

13 maja

Wieczorek Martyna

13 maja

Wieczorek Paweł

13 maja

 Witowski Krystian

13 maja

 

Szkoła Podstawowa nr 2

Bakalarski Adam

13 maja

Białecki Igor Piotr

20 maja

Borgulska lena

13 maja

Buczyńska Sandra Anna

20 maja

Bysynger Filip

20 maja

Ciechański Maciej

20 maja

Czerwińska Antonina

20 maja

Dudziński Eryk

20 maja

Dziuba Fabian

20 maja

 Głowacki Patryk Adi

20 maja

 Jadczyk Maciej

20 maja

 Kiciński Jan

20 maja

 Kluza Igor

20 maja

 Kłąb Aleksandra

20 maja

 Kostusiak Oliwia Weronika

20 maja

 Kotynia Nikolas

13 maja

 Kowara Paweł Piotr

20 maja

 Krawczyński Karol

20 maja

 Krzemińska Lena

20 maja

 Kupcewicz Piotr

20 maja

 Lesiak Weronika

20 maja

 Lewandowski Mateusz Mariusz

20 maja

 Łopatka Marcelina

20 maja

 Majcher Julia

13 maja

 Major Sabina Jagoda

20 maja

 Matyjek Amadeusz

20 maja

 Michalska Roksana

20 maja

 Mikulski Igor

20 maja

 Ostrowska Wiktoria

20 maja

 Pichola Jan

20 maja

 Polit Maja

20 maja

 Puchalski Franciszek

20 maja

 Radomski Adam Jan

20 maja

 Sidoruk Szymon

20 maja

 Sikora Małgorzata

20 maja

 Skomiał Filip

20 maja

 Sobczak Michał

20 maja

 Sudoł Klaudia

20 maja

 Tarnowski Maksymilian

20 maja

 Wasiak Magdalena

20 maja

 Wiśniewski Wiktor

20 maja

 Załęska Sonia

20 maja

 

Szkoła Podstawowa nr 4

Antos Julia

20 maja

Filipek Karina

20 maja

Kaczor Aleksander

20 maja

Kalski Bartosz

13 maja

Kalski Patryk

20 maja

Korbeń Jakub

13 maja

Kozłowska Zuzanna Kinga

20 maja

Majkowski Miłosz

20 maja

Marcinkowski Mateusz

20 maja

Mokrzycki Mikołaj Waldemar

20 maja

Osimowicz Michał

20 maja

Pietrzkowska Martyna Anna

20 maja

Piętara Antoni Adam

13 maja

Pisarski Gabriel

20 maja

Trzaska Igor Piotr

20 maja

Wikowski Remigiusz

13 maja

Wodnicki Konrad Józef

20 maja

Zarębska Amelia

20 maja

 

Szkoła Podstawowa nr 5

Caban Franciszek

13 maja

Cybula Michalina

13 maja

Durka Adrian

20 maja

Gejo Julia Anna

13 maja

Gorgol-Chmielewska Hanna

13 maja

Guzek Antoni

20 maja

Janus Bartosz

13 maja

Kołczyński Bartosz

20 maja

Korwek Lena Barbara

13 maja

Kowalczyk Szymon  Albert

13 maja

Krysiński Daniel

13 maja

Laska Jan Piotr

13 maja

Laska Amelia

13 maja

Lewandowski Hubert

20 maja

Łojszczyk Szymon

20 maja

Madejska Oliwia

13 maja

Matuszewski Radosław

13 maja

Strzelczyk Wiktor

13 maja

Szydłowska Amelia

13 maja

Paćkowski Adam

13 maja

Petrykowska Zuzanna

20 maja

Pękala Ksawery

13 maja

Piekut Antonina

13 maja

Piekut Zuzanna

13 maja

 Zawadzki Jan

13 maja

 

Szkoła Podstawowa nr 9

Adamczyk Ignacy

13 maja

Długosz Amelia

13 maja

Grochowski Marcel Jakub

13 maja

Karwat Zuzanna

13 maja

Kowalik Emilia Lidia

20 maja

Styczyńska Justyna

20 maja

Tomaszewska Julia

13 maja

Tomaszewski Kacper

13 maja

 

Szkoła Podstawowa w Mokrej Lewej

Adamczyk Bartosz

20 maja

Balcerak Maja Weronika

20 maja

Figat Adam

20 maja

Figat Maksymilian Korneliusz

20 maja

Grochowski Kacper

20 maja

Kłosiński Nikodem

20 maja

Kwaczyńska Julianna

20 maja

Laska Igor

20 maja

Lider Bartosz

20 maja

Madej Oliwia

20 maja

 Muras Wiktoria

20 maja

Nowak Zuzanna

20 maja

Pakulski Piotr

20 maja

Pianka Patryk

20 maja

Polit Aron

20 maja

Reczulska Agnieszka

20 maja

Romanowska Weronika

20 maja

 Sowiński Sebastian

20 maja

 

Szkoła Podstawowa - Klasyk

Budek Karolina

13 maja

Budek Marta

13 maja

Dębska Blanka

13 maja

Diks Agata

13 maja

Kalisiak Pola

13 maja

Woźniak Emilia Faustyna

13 maja

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa - NOVUM

Markiewicz Antoni Wiesław

20 maja

 

Szkoła Podstawowa - " Źródła"

Borowska Oliwia

13 maja

Giłka Hanna

13 maja

 

Piosenki religijne dla dzieci:

 

Podział grup:

13 maja o godz. 1100: SP 1, SP 5, SP Klasyk, Źródła

20 maja o godz. 1100: SP 2, SP 4, SP 9, SP Mokra Lewa\

 

„Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była - i nadal pozostaje - tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego”. 

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987

 

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Pana Jezusa. Pomóżcie więc dziecku zrozumieć tajemnicę I Komunii Świętej, gdyż jest to dla duszy Waszego dziecka, dla jego całego życia niezwykłe wydarzenie, jest to wielkie święto. Ten ważny dzień zapoczątkuje w życiu Waszego dziecka szczególny rozwój wiary i bliskości z Bogiem. Niech dzień I Komunii Świętej będzie początkiem wspaniałej przygody z Jezusem dla Waszego dziecka, ale i dla całej rodziny.

 

Wszystkim życzę dobrego i owocnego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia poprzez:

  • niedzielną Eucharystię;
  • wspólną, codzienną modlitwę;
  • dobry przykład chrześcijańskiego życia.
  • uczestnictwo w miarę możliwości w nabożeństwach: różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), majowych (maj).

 

Rodziców wraz z dziećmi klas III i IV zachęcamy do uczestniczenia, przez cały rok w niedzielnej Mszy św. o godz. 1700.

 

Spotkania formacyjno-organizacyjne dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbywać się będą w kościele w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 1630.

  • 24 września 2017r.
  • 22 października 2017r.
  • 26 listopada 2017r.
  • 28 stycznia 2018r.
  • 25 lutego 2018r.      
  • 25 marca 2018r.
  • 22 kwietnia 2018r.

 

Rocznica I Komunii Świętej będzie 27 maja 2018r.

I tura o godz. 1100: SP2, SP4, SP 9, SP Mokra Lewa.

II tura o godz. 1230: SP1, SP 5, SP Klasyk, inne szkoły.

Odpowiedzialny za przygotowanie: 

ks. Marian Marszalik