28 sierpnia 2014
O G Ł O S Z E N I A  

OGŁOSZENIA  -  XXI  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  24   SIERPNIA  2014.

1. Jutrzejszy dzień - 25 – ty miesiąca sierpnia to dzień modlitw nieustającego różańca w naszej Parafii.
2. Papież Franciszek oraz katolicki Patriarcha Babilonii, Louisa Sako, proszą Polaków o gest solidarności - aby dzień 26 sierpnia, który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W wielu Kościołach dzisiaj są zbierane ofiary do puszek. My taką zbiórkę przeprowadzimy w niedzielę 31 sierpnia. We wtorek w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Msze św. w naszym kościele o godzinie 6,30; 7,15; 8,00; 9,00, a po południu tylko o 18,30. Postarajmy się uczcić naszą Matkę i Królową obecnością w tym dniu na Mszy Świętej, tym bardziej, że będzie to jednocześnie Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Wschodzie. Ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna nie będzie we wtorek czynna.
3. Odprawy dla katechetów nauczających religii w najbliższy czwartek i piątek o godzinie 10,00 w Seminarium Duchownym w Łowiczu.
4. W przyszłą niedzielę podczas sumy zostanie odprawiona też Msza św. w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski,
z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pielgrzymów, którzy w dniach 1 – 2 sierpnia pielgrzymowali do Miedniewic.
5. Zapraszamy na pielgrzymkę trzy dniową organizowaną przez grupę FAUSTINUM do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Łagiewnik i Częstochowy w dniach od 26 do 28 września. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii i kancelarii parafialnej.
6. Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu, które będą prowadzić Siostry Zakonne przy nowopowstałej Parafii na Widoku.
7. Zachęcam do lektury czasopism Niedziela i Gość Niedzielny.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy przyjemnego wypoczynku niedzielnego i opieki Matki Bożej Częstochowskiej - na nowy rozpoczynający się tydzień.

Zaloguj się
Copyright (c) 2014 Parafia Świętego Jakuba Apostoła