2 września 2014
O G Ł O S Z E N I A  

OGŁOSZENIA  -  XXII  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  31   SIERPNIA  201

1. W naszym Kościele dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na pomoc kościołowi prześladowanemu na Wschodzie.
• Na godzinę 18,30 zapraszamy na Mszę św. w intencji poległych w obronie ojczyzny – z racji jutrzejszej 75 – tej rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.
• Ok. godz. 19,30 na Rynku Skierniewickim odbędzie się inscenizacja historyczna pt. „Skierniewicki wrzesień” przygotowana przez Stowarzyszenie Tradycji 26 Dywizji Piechoty.
2. Od jutra powracamy do rocznego porządku odprawiania Mszy Świętych; w dni codzienne o 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; 18,00 i 18,45. W niedziele dochodzi Msza Święta o godzinie 17,00.
3. Jutro o godzinie 19,15 w piątek spotkanie katechetów nauczających religii w szkołach na terenie naszej Parafii.
4. W środę pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy 3 IX – 75 lat temu zginęli podczas bombardowania naszego Kościoła.
5. Poranny Różaniec w I – y czwartek ofiarujemy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
6. Nowy rok szkolny i katechetyczny uroczyście rozpoczniemy w najbliższy piątek – I – y miesiąca. O godzinie 17,00 – Msza Święta dla dzieci. Przedszkolakom, klasom I, II, III poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Na godzinę 18,00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum, a na 18,45 młodzież ze szkół średnich. Przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Po Mszy Świętej o godzinie 18,45 adorację poprowadzi Wspólnota Modlitewna „Apostoł”.
7. W I- ą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 8,00 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją.
8. W I niedzielę parafialna Caritas będzie kwestować przed Kościołem na rzecz najbiedniejszych z naszej Parafii. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół Kościoła.
• W niedzielę 7 IX, po ostatniej Mszy Świętej wieczorowej przy figurze Matki Bożej Skierniewickiej rozpoczynamy nabożeństwa lampkowe. Podtrzymujmy tę tradycję, niech te modlitwy gromadzą jak najwięcej naszych parafian i gości.
9. Od 26 do 28 września grupa FAUSTINUM organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Łagiewnik i Częstochowy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. Zachęcam do lektury katolickiego tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny; a dzieci otrzymują Ziarenko z tekstem Ewangelii i zadaniem apostolskim.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy przyjemnego wypoczynku niedzielnego i opieki Matki Bożej Skierniewickiej na nowy rozpoczynający się tydzień.

Zaloguj się
Copyright (c) 2014 Parafia Świętego Jakuba Apostoła