17 kwietnia 2014
O G Ł O S Z E N I A  

OGŁOSZENIA - NIEDZIELA    PALMOWA  -  2014.04.13.

1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o godzinie 16,00.
2. Przed Kościołem można do puszki można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Za złożone ofiary dotychczas, serdeczne „Bóg zapłać”.
3. Dziś po sumie Parafialny chór "Amabile" zaprasza na koncert pieśni pasyjnych.
4. We wtorek 15 kwietnia na godzinę 19,00 i w środę 16 kwietnia na godzinę 12,00 Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach zaprasza na Widowisko taneczne Kieleckiego Teatru Tańca „Pasja”. Informacje w tablicy ogłoszeń.
5. W Wielkim Tygodniu:
• Spowiadamy jutro, we wtorek i środę w godzinach od 6,30 – 8,00 i od 17,30 – 19,00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.
• Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek w godzinach urzędowania.
6. W Wielki Czwartek Msza Święta – Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18,00. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Czwartek i w Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek.
7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godzinie 18,00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do adoracji w piątek i w sobotę.
• Ofiary składane na tacę przy adoracji krzyża, przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.
8. W Wieli piątek i w Wielką Sobotę będziemy w Kościele odmawiać modlitwę Brewiarzową tzw. „Ciemną jutrznię” o godzinie 8,00. Teksty dla każdego będą przygotowane, a wszystkich na tę modlitwę serdecznie zapraszamy.
9. W sobotę Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele rozpocznie się o godz. 19,00. Przynosimy zakupione „paschaliki ” i świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
• Pokarmy na stół Wielkanocny Święcić będziemy w Kościele od godziny 7,30 do Mszy Świętej wieczornej. W Miedniewicah i w Mokrej Lewej o godzinie 9,00; w Mokrej Fajki ok. godz. 9,30.
• Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. O godzinie 6,00 wyruszy procesja Rezurekcyjna.
11. Zachęcam do lektury katolickiego tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny; a dzieci otrzymują Ziarenko z tekstem Ewangelii i zadaniem apostolskim.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy przyjemnego wypoczynku niedzielnego i opieki Zmartwychwstałego Pana na nowy rozpoczynający się tydzień.

Zaloguj się
Copyright (c) 2014 Parafia Świętego Jakuba Apostoła